2016 Lake Mead Invitational
October 08, 2016
NTS-Timing-DyeStatNV - John Dixon NTS-Timing
Overall Finish List - Boys
Varsity B Boys
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace
1 1 554 Cody Dirks Lincoln County 18:34.1 5:59/M
2 2 447 Cody Mulligan Green Valley 18:42.4 6:02/M
3 3 443 Charles Fiorenza Green Valley 18:49.6 6:04/M
4 4 45 Reznor Weist Arbor View 19:04.8 6:09/M
5 5 450 Kyland Ochsenbein Green Valley 19:07.7 6:10/M
6 6 728 Jordan Gray Shadow Ridge 19:18.2 6:14/M
7 7 51 Chris Bilski Basic 19:19.1 6:14/M
8 8 908 Jacob Teems-Robinson Spring Valley 19:20.3 6:14/M
9 9 44 Cameron Walker Arbor View 19:28.8 6:17/M
10 10 37 Damon O'Donnell Arbor View 19:29.2 6:17/M
11 11 34 Matthew Myers Arbor View 19:30.5 6:17/M
12 12 727 Jacob Graf Shadow Ridge 19:39.6 6:20/M
13 13 741 Tyler Robison Shadow Ridge 19:53.9 6:25/M
14 14 55 Deacon Huber Basic 19:57.2 6:26/M
15 15 32 Connor McDonald Arbor View 20:03.3 6:28/M
16 16 457 Jaeden Wong Green Valley 20:09.6 6:30/M
17 17 553 Ben Culverwell Lincoln County 20:12.5 6:31/M
18 (< 5) 237 Noe Olivo Cheyenne 20:13.0 6:31/M
19 18 41 Jacob Rayner Arbor View 20:14.1 6:32/M
20 19 735 Avery Nguyen Shadow Ridge 20:14.9 6:32/M
21 20 712 Jackson Boswell Shadow Ridge 20:19.1 6:33/M
22 21 364 John Stenger Durango 20:19.2 6:33/M
23 22 33 John Medrano Arbor View 20:19.4 6:33/M
24 23 556 Tyler Frehner Lincoln County 20:22.1 6:34/M
25 24 711 Aiden Bishop Shadow Ridge 20:22.9 6:34/M
26 (> 7) 30 Raymar Liberato Arbor View 20:24.7 6:35/M
27 25 674 Rafael Guzman SECTA 20:40.3 6:40/M
28 26 729 Riley Houston Shadow Ridge 20:43.9 6:41/M
29 (> 7) 739 Cody Prince Shadow Ridge 20:44.1 6:41/M
30 27 319 Kai Hart Desert Oasis 20:45.9 6:42/M
31 28 441 Taylor Coronado Green Valley 20:46.2 6:42/M
32 29 262 Jorge Castro Clark 20:47.8 6:42/M
33 (< 5) 233 Ryan Buchanan Cheyenne 20:49.9 6:43/M
34 30 56 Ryan Kissman Basic 20:50.4 6:43/M
35 (> 7) 31 Kyle Marschner Arbor View 20:51.7 6:44/M
36 (> 7) 716 Blake Cefoldo Shadow Ridge 20:51.9 6:44/M
37 31 446 James McCall Green Valley 20:55.7 6:45/M
38 32 315 Curtis Cowan Desert Oasis 20:56.7 6:45/M
39 33 356 Cruz Herrera Durango 20:56.8 6:45/M
40 (< 5) 536 Michael Ewoldt Liberty 20:57.4 6:45/M
41 (> 7) 42 Christopher Rensvold-MArbor View 20:57.7 6:45/M
42 (> 7) 43 Jeffrey Velasquez Arbor View 20:57.8 6:45/M
43 34 324 Bradly Johnson Desert Oasis 21:02.3 6:47/M
44 (> 7) 721 Anthony Earl Shadow Ridge 21:02.3 6:47/M
45 (> 7) 747 Tyler Stevens Shadow Ridge 21:04.0 6:48/M
46 35 671 Carlos Cazarez SECTA 21:04.4 6:48/M
47 36 270 Kenneth Solis Clark 21:05.3 6:48/M
48 37 381 Braden Erwin Faith Lutheran 21:06.6 6:48/M
49 38 629 Craig Moore Pahrump Valley 21:07.8 6:49/M
50 (> 7) 710 Isaac Berry Shadow Ridge 21:08.3 6:49/M
51 39 555 Lincoln Frehner Lincoln County 21:08.8 6:49/M
52 (> 7) 736 Max Nish Shadow Ridge 21:10.3 6:50/M
53 40 673 Tyreis Gatson SECTA 21:13.0 6:51/M
54 (< 5) 298 Van Stanley Del Sol 21:16.9 6:52/M
55 41 359 William McMahon Durango 21:17.9 6:52/M
56 42 353 Timothy (TJ) Crain Durango 21:18.3 6:52/M
57 43 679 Brandon Munguia SECTA 21:18.6 6:52/M
58 (> 7) 749 Ethan Walker Shadow Ridge 21:19.9 6:53/M
59 44 260 Nickolaus Aguillon Clark 21:21.5 6:53/M
60 45 362 Daniel Roque Durango 21:25.1 6:55/M
61 (< 5) 539 Nathaniel Grandorf Liberty 21:26.5 6:55/M
62 (> 7) 742 Emilio Romero Shadow Ridge 21:26.6 6:55/M
63 46 101 Carson Hale Bishop Gorman 21:28.7 6:55/M
64 47 387 Scott Miller Faith Lutheran 21:29.2 6:56/M
65 48 451 Eric Porras Green Valley 21:29.7 6:56/M
66 49 116 Emerson Wieczorek Bishop Gorman 21:32.5 6:57/M
67 (< 5) 541 William Hennum Liberty 21:34.2 6:57/M
68 (< 5) 544 Sebastian Wood Liberty 21:34.9 6:57/M
69 (> 7) 724 Evan Fisher Shadow Ridge 21:35.5 6:58/M
70 (> 7) 38 Luis Padro Arbor View 21:36.0 6:58/M
71 (> 7) 725 Logan Forrest Shadow Ridge 21:39.5 6:59/M
72 (> 7) 733 Bryce Nebeker Shadow Ridge 21:40.8 6:59/M
73 50 628 Vicente Maglia Pahrump Valley 21:42.3 7:00/M
74 51 271 Riley Tran Clark 21:42.8 7:00/M
75 52 669 Alexander Calderon SECTA 21:47.4 7:02/M
76 53 337 Drew Trenholm Desert Oasis 21:54.6 7:04/M
77 54 675 Jose Leon SECTA 21:54.8 7:04/M
78 (> 7) 744 Carlo Slaninka Shadow Ridge 21:57.1 7:05/M
79 55 61 Arturo Nuno Basic 21:58.2 7:05/M
80 56 326 Jackson Mainguy Desert Oasis 21:58.9 7:05/M
81 (> 7) 40 Bradley Puterbaugh Arbor View 22:00.1 7:06/M
82 (> 7) 720 Kyle Dorsey Shadow Ridge 22:02.5 7:06/M
83 57 902 Gavin Gould Spring Valley 22:03.2 7:07/M
84 58 901 Caleb Gould Spring Valley 22:06.4 7:08/M
85 59 361 Nicholas Rawlins Durango 22:09.0 7:09/M
86 (< 5) 613 Ammon Rasmussen Pahranagat Valley 22:10.2 7:09/M
87 60 552 Chance Christensen Lincoln County 22:15.0 7:11/M
88 61 551 Carlin Christensen Lincoln County 22:17.7 7:11/M
89 (> 7) 746 Ethan Steehler Shadow Ridge 22:18.2 7:12/M
90 62 390 David Shirey Faith Lutheran 22:19.5 7:12/M
91 (> 7) 709 Joseph Ballard Shadow Ridge 22:20.2 7:12/M
92 63 626 Nik Clark Pahrump Valley 22:20.3 7:12/M
93 64 904 Alex Ionescu Spring Valley 22:21.9 7:13/M
94 65 102 Rune Johnson Bishop Gorman 22:22.0 7:13/M
95 (> 7) 27 Jesse Hall Arbor View 22:24.7 7:14/M
96 (> 7) 437 Ethan Alessi Green Valley 22:26.4 7:14/M
97 (> 7) 740 Kade Robison Shadow Ridge 22:30.7 7:15/M
98 66 670 Giovannie Carideo SECTA 22:32.3 7:16/M
99 67 317 Michael Gomez Desert Oasis 22:32.3 7:16/M
100 68 385 Steve Mascella Faith Lutheran 22:40.9 7:19/M
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace
101 69 833 Gabriel Lindquist Somerset Academy Sky Pointe 22:44.7 7:20/M
102 70 95 Brandon Beltram Bishop Gorman 22:46.0 7:21/M
103 71 107 Jakob Pace Bishop Gorman 22:46.2 7:21/M
104 72 624 Jacob Bannerman Pahrump Valley 22:48.5 7:21/M
105 73 896 Hiruy Amanuel Spring Valley 22:53.6 7:23/M
106 (> 7) 719 Roy Detisch IV Shadow Ridge 22:53.9 7:23/M
107 (> 7) 36 Carson O'Donnell Arbor View 22:55.9 7:24/M
108 (< 5) 520 Isaac Campolla Legacy 23:01.1 7:25/M
109 (> 7) 731 Treyvor Lyman Shadow Ridge 23:07.3 7:27/M
110 74 380 Aidan Burgess Faith Lutheran 23:07.5 7:27/M
111 (< 5) 491 Abnerjason Villalba Lake Mead Christian 23:12.4 7:29/M
112 (> 7) 682 Nader Nabeh SECTA 23:13.4 7:29/M
113 (> 7) 685 Alyandro Serrano-BarahSECTA 23:21.5 7:32/M
114 75 558 Hayden Showell Lincoln County 23:21.9 7:32/M
115 (> 7) 708 Tyler Anderson Shadow Ridge 23:22.3 7:32/M
116 (> 7) 738 Toby Phanthavong Shadow Ridge 23:22.3 7:32/M
117 (> 7) 718 Garrett Datlof Shadow Ridge 23:33.4 7:36/M
118 76 264 Samuel Guzman Clark 23:37.3 7:37/M
119 77 334 Thomas Sullivan Desert Oasis 23:52.4 7:42/M
120 (> 7) 668 Isaiah Alston SECTA 23:53.2 7:42/M
121 78 272 Lateef Zeyad Clark 23:56.3 7:43/M
122 (< 5) 521 Alex Funez Legacy 23:56.7 7:43/M
123 (< 5) 774 Kristopher Ryzdynski Sierra Vista 23:57.2 7:44/M
124 79 54 Camron Gregory Basic 23:57.5 7:44/M
125 (< 5) 198 Soriano Rodriguez Canyon Springs 23:59.7 7:44/M
126 80 96 Joseph Candela Bishop Gorman 24:00.7 7:45/M
127 81 366 Ryan Sutherland Durango 24:01.5 7:45/M
128 82 394 Gregory Ziel Faith Lutheran 24:13.0 7:49/M
129 83 825 Pedro Alatorre Somerset Academy Sky Pointe 24:13.9 7:49/M
130 84 897 Marcos Castro Spring Valley 24:20.5 7:51/M
131 85 103 CJ Jones Bishop Gorman 24:21.8 7:51/M
132 (> 7) 557 Alex Rowe Lincoln County 24:27.3 7:53/M
133 (> 7) 325 Adam King Desert Oasis 24:30.0 7:54/M
134 86 907 Alex Romero Spring Valley 24:33.4 7:55/M
135 (> 7) 439 Zachary Anderson Green Valley 24:43.0 7:58/M
136 (> 7) 905 Caiden Jones Spring Valley 24:45.2 7:59/M
137 (< 5) 489 Donovan Schell Lake Mead Christian 24:48.6 8:00/M
138 87 388 Drew Schneider Faith Lutheran 24:53.3 8:02/M
139 (< 5) 815 Marcelo Vasquez Somerset Academy Losee 24:55.4 8:02/M
140 (> 7) 348 Ryan Barry Durango 24:59.4 8:04/M
141 (> 7) 109 Dominick Riezler Bishop Gorman 25:01.8 8:04/M
142 88 64 Pablo Suarez Basic 25:07.6 8:06/M
143 (< 5) 813 Leo Lopez Somerset Academy Losee 25:10.1 8:07/M
144 (> 7) 730 Logan Kartchner Shadow Ridge 25:10.7 8:07/M
145 (> 7) 903 Robert Haag Spring Valley 25:14.6 8:08/M
146 (> 7) 906 Jakob Repolio Spring Valley 25:15.9 8:09/M
147 (> 7) 316 Trace Glick Desert Oasis 25:21.9 8:11/M
148 (< 5) 770 Dakota Fisher Sierra Vista 25:59.1 8:23/M
149 (< 5) 771 Princeton Hill Sierra Vista 26:03.2 8:24/M
150 (> 7) 677 Sergio Lopez SECTA 26:07.1 8:25/M
151 89 834 Austin Mathews Somerset Academy Sky Pointe 26:14.4 8:28/M
152 (< 5) 810 Aiden Guzman Somerset Academy Losee 26:15.7 8:28/M
153 (> 7) 444 Troy Galicia Green Valley 26:15.9 8:28/M
154 (> 7) 912 Maverick Wadman Spring Valley 26:25.5 8:31/M
155 (> 7) 367 Anthony Velez Durango 26:26.3 8:32/M
156 (> 7) 722 Christian Earl Shadow Ridge 26:32.9 8:34/M
157 (> 7) 352 Arcmiguel Cordial Durango 26:39.4 8:36/M
158 (> 7) 336 Tyler Torres Desert Oasis 26:49.9 8:39/M
159 (> 7) 715 Nicholas Capuano Shadow Ridge 26:59.3 8:42/M
160 (> 7) 442 Jonathan Eng Green Valley 27:02.6 8:43/M
161 (> 7) 748 Connor Walker Shadow Ridge 27:06.9 8:45/M
162 (> 7) 365 Jake Suitor Durango 27:07.6 8:45/M
163 (> 7) 900 Justin Downey Spring Valley 27:15.0 8:47/M
164 90 637 Joshua Walters Pahrump Valley 27:22.1 8:50/M
165 (> 7) 684 Godric Rodriguez SECTA 27:46.4 8:57/M
166 (> 7) 351 Spencer Clemens Durango 28:24.4 9:10/M
167 91 828 Kyle Girven Somerset Academy Sky Pointe 28:41.4 9:15/M
168 (< 5) 291 Jesse Greer Del Sol 29:10.8 9:25/M
169 (> 7) 346 Matt Agresta Durango 29:25.0 9:29/M
170 92 835 Jacob Rasmussen Somerset Academy Sky Pointe 29:27.5 9:30/M
171 (> 7) 360 Bruin Perlsweig Durango 29:41.9 9:35/M
172 (> 7) 327 Carmelo Marcos Desert Oasis 30:16.2 9:46/M
173 (> 7) 323 Gerald James Desert Oasis 30:20.4 9:47/M
174 (< 5) 289 William Dimdiman Del Sol 30:35.8 9:52/M
175 (> 7) 354 Robbie Gallegos Durango 30:36.6 9:52/M
176 (< 5) 197 Chris Reyes Canyon Springs 31:49.8 10:16/M
177 (< 5) 814 Chaz Snow Somerset Academy Losee 32:01.2 10:20/M
178 93 827 Brendan Davis Somerset Academy Sky Pointe 34:08.4 11:01/M
179 (> 7) 335 Alec Tchobanian Desert Oasis 34:33.9 11:09/M
180 94 831 Lucas Kimmel Somerset Academy Sky Pointe 36:03.4 11:38/M
Team Summary Report - Boys
Varsity B Boys
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Arbor View 49 4 9 10 11 15 18 22
Top 5 Times: 1:37:36.8
Average Time: 19:31.3
2 Green Valley 54 2 3 5 16 28 31 48
Top 5 Times: 1:37:35.7
Average Time: 19:31.1
3 Shadow Ridge 70 6 12 13 19 20 24 26
Top 5 Times: 1:39:25.9
Average Time: 19:53.1
4 Lincoln County 140 1 17 23 39 60 61 75
Top 5 Times: 1:42:32.7
Average Time: 20:30.5
5 Durango 182 21 33 41 42 45 59 81
Top 5 Times: 1:45:17.4
Average Time: 21:03.5
6 Basic 185 7 14 30 55 79 88
Top 5 Times: 1:46:02.6
Average Time: 21:12.5
7 SECTA 195 25 35 40 43 52 54 66
Top 5 Times: 1:46:03.7
Average Time: 21:12.7
8 Desert Oasis 202 27 32 34 53 56 67 77
Top 5 Times: 1:46:38.4
Average Time: 21:19.7
9 Clark 236 29 36 44 51 76 78
Top 5 Times: 1:48:34.9
Average Time: 21:42.9
10 Spring Valley 260 8 57 58 64 73 84 86
Top 5 Times: 1:48:45.7
Average Time: 21:45.1
11 Faith Lutheran 288 37 47 62 68 74 82 87
Top 5 Times: 1:50:43.9
Average Time: 22:08.7
12 Bishop Gorman 301 46 49 65 70 71 80 85
Top 5 Times: 1:50:55.6
Average Time: 22:11.1
13 Pahrump Valley 313 38 50 63 72 90
Top 5 Times: 1:55:21.2
Average Time: 23:04.2
14 Somerset Academy Sky Pointe 424 69 83 89 91 92 93 94
Top 5 Times: 2:11:22.1
Average Time: 26:16.4
Inc. Canyon Springs 2 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Cheyenne 2 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Del Sol 3 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Lake Mead Christian 2 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Legacy 2 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Liberty 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Pahranagat Valley 1 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Sierra Vista 3 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Somerset Academy Losee 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Overall Finish List - Girls
Varsity B Girls
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace
1 1 200 Carmella Allen Centennial 22:39.1 7:18/M
2 2 762 Erendira Sanchez Sierra Vista 22:57.4 7:24/M
3 3 3 Taylor Bertges Arbor View 22:58.5 7:25/M
4 4 13 Kayla Hui Arbor View 23:03.6 7:26/M
5 5 23 Emily Wright Arbor View 23:06.0 7:27/M
6 6 2 Abbey Bailey Arbor View 23:08.6 7:28/M
7 7 19 Meadow Porter Arbor View 23:43.4 7:39/M
8 8 18 Ashley Longhurst Arbor View 23:43.5 7:39/M
9 9 21 Sophia Soberinsky Arbor View 24:10.4 7:48/M
10 10 71 Jillian Bzoskie Bishop Gorman 24:32.9 7:55/M
11 (> 7) 7 Kacey Fowler Arbor View 24:40.5 7:57/M
12 (< 5) 375 Madeline Work Faith Lutheran 24:46.0 7:59/M
13 11 202 Jeimmy Alvarado Centennial 24:50.3 8:01/M
14 12 657 Madison Marsicano SECTA 24:50.6 8:01/M
15 (< 5) 374 Margo Williams Faith Lutheran 24:52.5 8:01/M
16 13 212 Tahirah Staples Centennial 24:55.0 8:02/M
17 (> 7) 12 Journey Holcombe Arbor View 25:03.9 8:05/M
18 14 661 Elizabeth Ressler SECTA 25:05.0 8:05/M
19 15 663 Caren Royce Yap SECTA 25:19.0 8:10/M
20 (< 5) 548 Shayla Mathews Lincoln County 25:26.1 8:12/M
21 (> 7) 24 Madisen Yoder Arbor View 25:30.3 8:14/M
22 16 703 Alia Shahid Shadow Ridge 25:37.2 8:16/M
23 17 90 Caitlin Sunada Bishop Gorman 25:41.0 8:17/M
24 (> 7) 9 Eriche Gonzales Arbor View 25:50.2 8:20/M
25 18 305 Chiori Hart Desert Oasis 25:50.7 8:20/M
26 19 701 Cristina Rodriguez Shadow Ridge 25:53.3 8:21/M
27 20 213 Kenna Stewart Centennial 25:53.7 8:21/M
28 21 693 Mikaela Haskins Shadow Ridge 25:56.1 8:22/M
29 22 691 McKenna Fielding Shadow Ridge 25:58.9 8:23/M
30 (> 7) 15 Natalie Kynaston Arbor View 26:00.9 8:23/M
31 23 68 Alexia Ayala Bishop Gorman 26:05.9 8:25/M
32 (> 7) 17 Aliana Lomeli Arbor View 26:14.5 8:28/M
33 (> 7) 1 Andrea Arriaga Arbor View 26:26.4 8:32/M
34 (< 5) 431 Chloe Foley Green Valley 26:31.0 8:33/M
35 24 209 Sloan Morse Centennial 26:48.2 8:39/M
36 (> 7) 16 Shai Leavitt Arbor View 26:50.9 8:39/M
37 25 307 Alexandra Liaos Desert Oasis 26:52.7 8:40/M
38 26 91 Megan Thompson Bishop Gorman 26:57.4 8:42/M
39 (< 5) 550 Amy Thomas Lincoln County 27:04.4 8:44/M
40 (> 7) 6 Kiara Chatterton Arbor View 27:06.7 8:45/M
41 27 80 Alyssa Gnoyski Bishop Gorman 27:09.2 8:45/M
42 (< 5) 228 Anna Vellinga Cheyenne 27:20.9 8:49/M
43 28 664 Samantha Santos SECTA 27:24.1 8:50/M
44 (< 5) 372 Caitlyn Raymond Faith Lutheran 27:28.0 8:52/M
45 (< 5) 435 Mariah Livingston Green Valley 27:32.4 8:53/M
46 29 688 Ashley Cahoon Shadow Ridge 27:34.1 8:54/M
47 30 699 Hinata Murayama Shadow Ridge 28:19.5 9:08/M
48 (< 5) 516 Kelsey Hondo Legacy 28:33.1 9:13/M
49 31 310 Alexa Ocegueda Desert Oasis 28:41.1 9:15/M
50 (< 5) 434 Jamaica Lewis Green Valley 28:42.5 9:15/M
51 32 698 Samantha Morris Shadow Ridge 28:45.8 9:16/M
52 33 88 Maya Martinez Bishop Gorman 29:19.1 9:27/M
53 (> 7) 10 Samantha Gould Arbor View 29:20.9 9:28/M
54 (< 5) 816 Allison Aceves Somerset Academy Sky Pointe 29:31.6 9:31/M
55 34 665 Jenna Seehafer SECTA 29:35.8 9:33/M
56 (< 5) 778 Morgan Mackey Slam Academy 29:39.5 9:34/M
57 (< 5) 890 Dai Kacey Spring Valley 29:48.1 9:37/M
58 35 754 Alannah Drane Sierra Vista 29:54.8 9:39/M
59 36 765 Faria Yssassi Sierra Vista 29:57.3 9:40/M
60 37 757 India-Rose Hill Sierra Vista 30:00.6 9:41/M
61 (< 5) 823 Taylor Tortomasi Somerset Academy Sky Pointe 30:22.4 9:48/M
62 (< 5) 226 Jiselle Mendoza Cheyenne 30:28.4 9:50/M
63 (> 7) 705 Marykate Springer Shadow Ridge 30:29.8 9:50/M
64 (< 5) 614 Vickie Bautista Pahrump Valley 30:34.3 9:52/M
65 (< 5) 546 Ashlee Decker Lincoln County 30:38.2 9:53/M
66 (< 5) 894 Miriam Thomas Spring Valley 31:54.9 10:17/M
67 38 662 Crystal Rivas SECTA 31:54.9 10:17/M
68 39 766 Cyndi Zai Sierra Vista 32:04.4 10:21/M
69 40 207 Sophia Karnafel Centennial 32:07.4 10:22/M
70 (< 5) 616 Mindy Broderick Pahrump Valley 32:17.2 10:25/M
71 (< 5) 893 Michelle Silva Spring Valley 32:22.8 10:26/M
72 (< 5) 615 Jenna Broderick Pahrump Valley 32:39.5 10:32/M
73 (> 7) 696 Amaya Leavitt Shadow Ridge 32:50.8 10:35/M
74 41 67 Delaney Austad Bishop Gorman 32:53.3 10:36/M
75 42 301 Courtlynne Cowan Desert Oasis 33:19.4 10:45/M
76 (> 7) 70 Taylor Brown Bishop Gorman 33:23.1 10:46/M
77 (< 5) 891 Reyonna Melton Spring Valley 33:51.3 10:55/M
78 43 300 Madelynne Cipollone Desert Oasis 35:43.6 11:31/M
79 (< 5) 547 Jueun Lee Lincoln County 36:13.0 11:41/M
80 (< 5) 818 Victoria Coates Somerset Academy Sky Pointe 36:26.3 11:45/M
81 (< 5) 821 Carley McDermott Somerset Academy Sky Pointe 36:50.5 11:53/M
Team Summary Report - Girls
Varsity B Girls
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Arbor View 25 3 4 5 6 7 8 9
Top 5 Times: 1:56:00.2
Average Time: 23:12.0
2 Centennial 69 1 11 13 20 24 40
Top 5 Times: 2:05:06.5
Average Time: 25:01.3
3 Bishop Gorman 103 10 17 23 26 27 33 41
Top 5 Times: 2:10:26.5
Average Time: 26:05.3
4 SECTA 103 12 14 15 28 34 38
Top 5 Times: 2:12:14.7
Average Time: 26:26.9
5 Shadow Ridge 107 16 19 21 22 29 30 32
Top 5 Times: 2:10:59.8
Average Time: 26:11.9
6 Sierra Vista 149 2 35 36 37 39
Top 5 Times: 2:24:54.6
Average Time: 28:58.9
7 Desert Oasis 159 18 25 31 42 43
Top 5 Times: 2:30:27.7
Average Time: 30:05.5
Inc. Cheyenne 2 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Faith Lutheran 3 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Green Valley 3 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Legacy 1 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Lincoln County 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Pahrump Valley 3 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Slam Academy 1 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Somerset Academy Sky Pointe 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Spring Valley 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time: