2016 Lake Mead Invitational
October 08, 2016
NTS-Timing-DyeStatNV - John Dixon NTS-Timing
Overall Finish List - Boys
Middle School
Middle School
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace
1 1 881 Luke Williams Somerset Academy Sky Pointe MS 11:18.3 6:17/M
2 2 575 Robert Northrup Mannion MS 11:27.3 6:22/M
3 3 571 Nathan Carlin Mannion MS 11:29.4 6:23/M
4 4 180 Carson Lee Brown MS 11:42.7 6:30/M
5 5 411 Parker Tusko Faith Lutheran MS 11:47.4 6:33/M
6 6 567 Luke Andersen Mannion MS 11:52.9 6:36/M
7 7 936 Leo Lapitan Thurman White MS 11:55.9 6:37/M
8 8 928 Esondre Christian Thurman White MS 11:56.2 6:38/M
9 9 949 Jarren Wong Thurman White MS 11:56.3 6:38/M
10 10 580 Jett Solis Mannion MS 12:06.1 6:43/M
11 11 424 Spencer Torgesen Garrett MS 12:06.2 6:43/M
12 12 986 Stephan Orlovich Faith Lutheran MS 12:19.7 6:51/M
13 13 404 Sebastian Bihrer Faith Lutheran MS 12:20.5 6:51/M
14 14 421 Ethan Porter Garrett MS 12:29.6 6:56/M
15 15 569 Riley Auth Mannion MS 12:31.6 6:57/M
16 16 143 Aaron McArthur Bob Miller MS 12:36.6 7:00/M
17 17 472 Joshua Knorr Green Valley Christian MS 12:37.0 7:01/M
18 18 579 Tucker Schoonover Mannion MS 12:38.8 7:01/M
19 (< 5) 653 Seth Sonerholm Rosemary Clarke MS 12:43.8 7:04/M
20 19 572 Carson Hendrix Mannion MS 12:53.4 7:09/M
21 20 181 Torres Miller Brown MS 12:57.7 7:12/M
22 21 139 Louis Gasparre Bob Miller MS 13:09.0 7:18/M
23 (> 7) 568 Aiden Auth Mannion MS 13:09.1 7:18/M
24 (< 5) 493 Shelby Rutledge Lake Mead Christian MS 13:10.2 7:19/M
25 (< 5) 492 Adam Le Lake Mead Christian MS 13:14.0 7:21/M
26 22 407 Jad Damaj Faith Lutheran MS 13:15.6 7:22/M
27 (> 7) 577 Riley Overstreet Mannion MS 13:17.0 7:23/M
28 23 406 Hady Damaj Faith Lutheran MS 13:18.9 7:23/M
29 24 878 Arrion Tadlock Somerset Academy Sky Pointe MS 13:20.0 7:24/M
30 25 876 Joshua Steed Somerset Academy Sky Pointe MS 13:20.7 7:24/M
31 26 608 Collin Leivas Needles MS 13:24.0 7:27/M
32 27 183 Drake Shaw Brown MS 13:28.9 7:29/M
33 (> 7) 573 Samuel Murie Mannion MS 13:30.1 7:30/M
34 28 509 William Dexheimer Leavitt MS 13:30.5 7:30/M
35 29 184 Corey Williams Brown MS 13:34.7 7:32/M
36 (< 5) 987 Jasiel Trejo Laughlin MS 13:38.7 7:34/M
37 30 408 Riley deWit Faith Lutheran MS 13:40.4 7:36/M
38 31 511 Ayden McLaughlin Leavitt MS 13:43.3 7:37/M
39 32 471 Michael Kessin Green Valley Christian MS 13:43.6 7:37/M
40 33 405 Joshua Bosnos Faith Lutheran MS 13:45.9 7:38/M
41 34 933 Ruben Gonzalez Thurman White MS 13:51.3 7:42/M
42 35 146 Seth Scheiwiller Bob Miller MS 13:52.6 7:42/M
43 36 138 Sam Christensen Bob Miller MS 13:53.2 7:43/M
44 (< 5) 796 Dylan Redihan Slam Academy MS 13:53.2 7:43/M
45 (< 5) 793 Bryce Cleven Slam Academy MS 13:53.4 7:43/M
46 37 612 Ryan Stahl Needles MS 13:56.9 7:44/M
47 (< 5) 798 Tre Womble Slam Academy MS 13:58.9 7:46/M
48 38 467 Aiden Binette Green Valley Christian MS 14:02.8 7:48/M
49 39 135 Mathew Barrie Bob Miller MS 14:03.6 7:48/M
50 40 142 Kai Marshall Bob Miller MS 14:03.6 7:48/M
51 41 879 Tanner Townsend Somerset Academy Sky Pointe MS 14:09.6 7:52/M
52 42 948 Jeffrey Welsh Thurman White MS 14:10.4 7:52/M
53 43 875 Paul Sousa Somerset Academy Sky Pointe MS 14:10.9 7:52/M
54 44 934 Kameron Grisar Thurman White MS 14:14.1 7:54/M
55 45 862 Samuel Horne Somerset Academy Sky Pointe MS 14:14.5 7:54/M
56 46 929 Kody Colbert Thurman White MS 14:24.7 8:00/M
57 47 140 Jason Gordon Bob Miller MS 14:29.0 8:03/M
58 (> 7) 578 Carson Sawyer Mannion MS 14:34.2 8:06/M
59 48 513 Dominic Paredes Leavitt MS 14:35.4 8:06/M
60 49 428 Seth Woodbury Garrett MS 14:41.2 8:09/M
61 50 419 Zach Croft Garrett MS 14:42.2 8:10/M
62 (< 5) 791 John Brugger Slam Academy MS 14:44.9 8:11/M
63 51 869 Matthew Lombardo Somerset Academy Sky Pointe MS 14:54.9 8:17/M
64 52 607 Kyle Horne Needles MS 14:57.7 8:18/M
65 53 474 Jensen Tam Green Valley Christian MS 14:58.6 8:19/M
66 (> 7) 873 Austin Roper Somerset Academy Sky Pointe MS 14:59.5 8:19/M
67 54 609 Dalton Mursick Needles MS 15:00.7 8:20/M
68 (> 7) 141 Ryan Hermann Bob Miller MS 15:01.9 8:21/M
69 55 420 Dallin Hess Garrett MS 15:04.0 8:22/M
70 56 427 Bruce Woodbury Garrett MS 15:05.8 8:23/M
71 (> 7) 939 Juward Peebles Thurman White MS 15:06.7 8:23/M
72 57 606 Kreiger Fletcher Needles MS 15:10.1 8:26/M
73 58 422 Kiefer Reinhardt Garrett MS 15:18.3 8:30/M
74 59 468 Zach Dolfinger Green Valley Christian MS 15:18.6 8:30/M
75 (> 7) 877 Gavin Stone Somerset Academy Sky Pointe MS 15:20.5 8:31/M
76 60 470 Scott Gruel Green Valley Christian MS 15:21.6 8:32/M
77 (> 7) 865 Jacob Johnson Somerset Academy Sky Pointe MS 15:21.6 8:32/M
78 61 469 Jake Gibbons Green Valley Christian MS 15:24.5 8:33/M
79 (> 7) 944 Andrew Seegmiller Thurman White MS 15:26.7 8:34/M
80 (> 7) 930 Mitchell Engdahl Thurman White MS 15:37.1 8:41/M
81 (> 7) 566 Colt Abbott Mannion MS 15:38.7 8:41/M
82 (> 7) 410 Sali Rahmani Faith Lutheran MS 15:41.4 8:43/M
83 (> 7) 874 Gavin Roper Somerset Academy Sky Pointe MS 15:46.6 8:46/M
84 63 510 Ryan Martinez Leavitt MS 15:48.7 8:47/M
85 (> 7) 872 John Nordstrom Somerset Academy Sky Pointe MS 15:52.6 8:49/M
86 (> 7) 857 Bryson Bybee Somerset Academy Sky Pointe MS 15:53.2 8:49/M
87 (> 7) 947 Adam Welsh Thurman White MS 16:20.8 9:04/M
88 (> 7) 574 Cooper Noorda Mannion MS 16:37.0 9:14/M
89 (> 7) 473 Kristian Martinez Green Valley Christian MS 16:39.3 9:15/M
90 (> 7) 136 Robert Bevacqua Bob Miller MS 16:47.4 9:19/M
91 (> 7) 855 Brenden Beach Somerset Academy Sky Pointe MS 17:04.5 9:29/M
92 (> 7) 858 Keith Coates Somerset Academy Sky Pointe MS 17:14.5 9:34/M
93 (> 7) 581 Russel Starr Mannion MS 17:18.5 9:37/M
94 (> 7) 863 Charles Howell Somerset Academy Sky Pointe MS 17:22.6 9:39/M
95 (> 7) 861 Nolan Girven Somerset Academy Sky Pointe MS 17:23.1 9:39/M
96 (> 7) 935 Marlon-Fernando HerrerThurman White MS 17:31.3 9:44/M
97 (> 7) 932 Adam Flores Thurman White MS 17:53.8 9:56/M
98 64 512 Liam Morgan Leavitt MS 17:57.9 9:58/M
99 (> 7) 426 Travis Wood Garrett MS 18:08.8 10:04/M
100 65 604 Bobby Bellhouse Needles MS 18:09.9 10:05/M
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace
101 (> 7) 941 Izaiah Reazola Thurman White MS 18:10.3 10:06/M
102 (> 7) 144 Sean McArthur Bob Miller MS 18:10.4 10:06/M
103 (> 7) 860 Dillon Eagar Somerset Academy Sky Pointe MS 18:14.7 10:08/M
104 (> 7) 870 Garrett Martin Somerset Academy Sky Pointe MS 18:52.3 10:29/M
105 (> 7) 859 Dominic DiLuzio Somerset Academy Sky Pointe MS 19:10.0 10:39/M
106 (> 7) 145 Tyler Morris Bob Miller MS 19:23.1 10:46/M
107 (> 7) 871 Hayden McDermott Somerset Academy Sky Pointe MS 20:25.8 11:21/M
108 (> 7) 866 Joshua Kuhns Somerset Academy Sky Pointe MS 21:36.2 12:00/M
109 66 182 Garrett Rogner Brown MS 21:56.9 12:11/M
110 (> 7) 854 Mateo Alatorre Somerset Academy Sky Pointe MS 25:28.3 14:09/M
Overall Finish List - Boys
Varsity A Boys
Large School
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace
1 1 453 Omar Rubio Green Valley 16:24.4 5:17/M
2 2 28 Ian Jackson Arbor View 16:26.9 5:18/M
3 3 452 Leonardo Rubi Green Valley 17:00.1 5:29/M
4 4 438 Milton Amezcua Green Valley 17:04.5 5:30/M
5 5 445 Dartanyon Jones Green Valley 17:09.6 5:32/M
6 6 59 Joseph Lucariello Basic 17:16.5 5:34/M
7 7 35 Tim Myers Arbor View 17:20.3 5:35/M
8 8 39 Andrew Parker Arbor View 17:23.7 5:36/M
9 9 350 Frankie Bisacky Durango 17:25.7 5:37/M
10 10 53 Seth Blackwell Basic 17:27.5 5:38/M
11 11 25 Noah Ayala Arbor View 17:27.8 5:38/M
12 12 220 Connor Menger Centennial 17:28.5 5:38/M
13 13 266 Liam Jones Clark 17:32.4 5:39/M
14 14 217 Ethan Heintz Centennial 17:36.7 5:41/M
15 15 543 Eduardo Soto Liberty 17:38.1 5:41/M
16 16 57 Jacob Kissman Basic 17:39.9 5:42/M
17 17 52 Steven Birch Basic 17:43.2 5:43/M
18 18 62 Daniel Peveler Basic 17:43.7 5:43/M
19 19 26 Cameron Barnes Arbor View 17:43.7 5:43/M
20 20 46 Keith Williams Arbor View 17:43.7 5:43/M
21 21 151 Brandon Adams Bonanza 17:47.4 5:44/M
22 22 29 Chaison Leavitt Arbor View 17:48.5 5:45/M
23 23 215 Nicholas Hanson Centennial 17:53.5 5:46/M
24 24 268 Brendan Palmer Clark 17:56.5 5:47/M
25 25 383 Koby Ghadery Faith Lutheran 18:01.2 5:49/M
26 26 269 Trevor Pearl Clark 18:03.5 5:49/M
27 27 456 Mitchel Vereen Green Valley 18:04.4 5:50/M
28 28 382 Mark Finley Faith Lutheran 18:06.7 5:50/M
29 29 379 Johnathan Bricker Faith Lutheran 18:08.5 5:51/M
30 30 66 Cody White Basic 18:12.0 5:52/M
31 31 767 Dylan Batoon Sierra Vista 18:12.6 5:52/M
32 32 538 Corbin Gillespie Liberty 18:13.9 5:53/M
33 33 910 Spencer Thomas Spring Valley 18:15.5 5:53/M
34 (< 5) 968 Joshua Nyberg Valley 18:16.7 5:54/M
35 34 347 Keven Ayele Durango 18:17.5 5:54/M
36 35 357 Tim Kedrowski Durango 18:18.1 5:54/M
37 36 449 Martin Nelson Green Valley 18:22.1 5:55/M
38 37 267 Harrison Kirk Clark 18:23.1 5:56/M
39 38 714 Josiah Caprine Shadow Ridge 18:24.5 5:56/M
40 39 717 Dane Cobb Shadow Ridge 18:25.0 5:56/M
41 40 534 Fernando Ayala Liberty 18:30.5 5:58/M
42 41 355 Peter Grema Durango 18:32.3 5:59/M
43 42 318 Ricardo Haro Desert Oasis 18:33.4 5:59/M
44 43 194 Edwin Gutierrez Canyon Springs 18:33.6 5:59/M
45 44 393 Jonathan Williams Faith Lutheran 18:35.5 6:00/M
46 45 773 Ralph Perez-Espino Sierra Vista 18:36.9 6:00/M
47 46 154 Moises Castillo Bonanza 18:39.3 6:01/M
48 47 440 Mark Bowler Green Valley 18:41.2 6:02/M
49 48 535 Logan Ditter Liberty 18:46.3 6:03/M
50 49 263 Melekte Demdemyanos Clark 18:48.1 6:04/M
51 50 651 Jordan Stebbins Rancho 18:51.3 6:05/M
52 51 332 Traylen Ruch Desert Oasis 18:54.8 6:06/M
53 52 320 Brien Hosier Desert Oasis 18:56.3 6:06/M
54 53 363 Dagim Seme Durango 18:57.1 6:07/M
55 54 221 Derrick Towers Centennial 19:01.3 6:08/M
56 55 58 Elias Leavitt Basic 19:02.0 6:08/M
57 56 732 Antonio Martinez Shadow Ridge 19:05.7 6:09/M
58 57 100 Paul Gillett Bishop Gorman 19:09.2 6:11/M
59 58 734 Bridger Nebeker Shadow Ridge 19:09.4 6:11/M
60 (< 5) 965 Donovan Jones Valley 19:11.3 6:11/M
61 59 723 Jacob Eckersley Shadow Ridge 19:11.8 6:11/M
62 60 914 Brayden Walsh Spring Valley 19:11.9 6:11/M
63 61 745 Mason Smith Shadow Ridge 19:12.4 6:12/M
64 62 114 JT Stanley Bishop Gorman 19:17.1 6:13/M
65 63 726 Angel Garcia Shadow Ridge 19:27.5 6:16/M
66 64 386 Ian McFarlane Faith Lutheran 19:31.6 6:18/M
67 65 97 John Crossman Bishop Gorman 19:38.0 6:20/M
68 66 358 Zenon Kokowsky Durango 19:42.0 6:21/M
69 67 156 Alan Epperson Bonanza 19:43.1 6:22/M
70 68 199 Eyoale Wolde Canyon Springs 19:45.2 6:22/M
71 69 522 Braden Jorgenson Legacy 19:45.2 6:22/M
72 70 331 Conner Nicholas Desert Oasis 19:46.1 6:23/M
73 71 328 Landon Morrison Desert Oasis 19:46.8 6:23/M
74 72 339 Spencer White Desert Oasis 19:47.8 6:23/M
75 73 909 Jeremiah Teems-RobinsoSpring Valley 19:48.4 6:23/M
76 74 545 Jonathan Zavala Liberty 19:55.8 6:25/M
77 75 265 Nick Henderson Clark 20:01.6 6:27/M
78 76 111 Tomas Sanchez Bishop Gorman 20:09.3 6:30/M
79 77 349 Jacob Bavaro Durango 20:09.5 6:30/M
80 78 777 Akram Zerhouni Sierra Vista 20:11.1 6:31/M
81 79 645 Riley Condon Rancho 20:12.0 6:31/M
82 80 768 Anthony Castro Sierra Vista 20:13.9 6:31/M
83 81 526 Tylor Vinson Legacy 20:18.7 6:33/M
84 82 105 Andres Montemayor Bishop Gorman 20:19.0 6:33/M
85 83 98 Justin Daus Bishop Gorman 20:20.0 6:34/M
86 84 524 Ethan Morata Legacy 20:25.0 6:35/M
87 85 646 Christian Folkes Rancho 20:47.1 6:42/M
88 86 219 Maguire Marion Centennial 20:51.7 6:44/M
89 87 772 Richard Holt Sierra Vista 20:56.6 6:45/M
90 88 329 Walter Natividad Desert Oasis 21:00.5 6:46/M
91 89 523 Noah Lomeli Legacy 21:11.0 6:50/M
92 90 648 Ethan Lukow Rancho 21:11.1 6:50/M
93 91 776 Neo Vazquez Sierra Vista 21:12.2 6:50/M
94 92 898 Carlos Castro Spring Valley 21:12.8 6:50/M
95 93 261 Tal Brauner Clark 21:20.8 6:53/M
96 94 158 Sam Williams Bonanza 21:24.1 6:54/M
97 95 191 Kevin Castellanos Canyon Springs 21:33.3 6:57/M
98 96 192 Josue Figueroa Canyon Springs 21:36.8 6:58/M
99 97 216 Trey Hayenga Centennial 21:36.9 6:58/M
100 98 195 Daniel Martinez-BurgosCanyon Springs 21:43.6 7:00/M
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace
101 99 899 Jamel Dixon Spring Valley 21:51.0 7:03/M
102 100 913 Trey Walker Spring Valley 22:02.6 7:06/M
103 (< 5) 249 Zachary Nilson Cimarron-Memorial 22:07.8 7:08/M
104 101 153 Barry Bulow Bonanza 22:16.8 7:11/M
105 102 647 Logan Gibson Rancho 22:35.9 7:17/M
106 103 650 Shane Risolio Rancho 22:53.2 7:23/M
107 104 155 Kody Child Bonanza 23:08.2 7:28/M
108 (< 5) 248 Jackson Haney Cimarron-Memorial 23:24.5 7:33/M
109 105 193 Daniel Galarza Canyon Springs 23:44.3 7:39/M
110 106 775 Nicholas Sanchez Sierra Vista 23:49.0 7:41/M
111 107 525 Brett Reil Legacy 23:52.3 7:42/M
112 108 218 Todd Jackson Centennial 24:16.7 7:50/M
113 109 649 Justin Pedraza Rancho 25:07.8 8:06/M
114 (< 5) 247 Romeo Diaz Cimarron-Memorial 26:02.2 8:24/M
Overall Finish List - Boys
Varsity A Boys
Small School
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace
1 1 630 Bryce Odegard Pahrump Valley 17:17.8 5:35/M
2 2 687 Bruce Troncoso SECTA 17:22.4 5:36/M
3 (< 5) 984 Samuel Stewart White Pine 17:37.0 5:41/M
4 (< 5) 919 Tucker Hansen The Meadows 17:46.8 5:44/M
5 3 171 Tyler Campbell Boulder City 17:50.0 5:45/M
6 4 634 Layron Sonerholm Pahrump Valley 17:58.7 5:48/M
7 5 488 Shay Rutledge Lake Mead Christian 18:00.2 5:48/M
8 6 586 James Fincher Mojave 18:04.1 5:50/M
9 7 232 Rylan Banegas Cheyenne 18:04.2 5:50/M
10 8 681 Ryan Myers SECTA 18:19.5 5:55/M
11 9 672 Matthew Clarke SECTA 18:26.5 5:57/M
12 10 231 Keith Baker Cheyenne 18:42.6 6:02/M
13 11 625 Jacob Cipollini Pahrump Valley 19:03.1 6:09/M
14 12 175 John Krausman Boulder City 19:06.4 6:10/M
15 13 680 Uriel Munguia SECTA 19:08.7 6:10/M
16 (< 5) 476 Camden Pearson Indian Springs 19:10.3 6:11/M
17 14 294 Jarrett McBrayer Del Sol 19:11.0 6:11/M
18 15 238 Alexis Santillan-MontoCheyenne 19:13.9 6:12/M
19 16 485 Sean Fuller Lake Mead Christian 19:15.0 6:13/M
20 17 487 Ryan Kennedy Lake Mead Christian 19:15.0 6:13/M
21 18 500 Jose Calzada Laughlin 19:15.3 6:13/M
22 19 499 Cesar Arellano Laughlin 19:18.3 6:14/M
23 20 805 Liam Baird Somerset Academy Losee 19:21.5 6:15/M
24 21 234 Ryen Corno Cheyenne 19:23.7 6:15/M
25 22 172 James Embro Boulder City 19:26.6 6:16/M
26 23 236 Christopher Monzon Cheyenne 19:35.9 6:19/M
27 (< 5) 282 Kobe Hollenbeck Coral Academy of Science Las Vegas 19:38.3 6:20/M
28 24 631 Grant Odegard Pahrump Valley 19:43.8 6:22/M
29 25 636 Stephen Thelaner Pahrump Valley 19:44.7 6:22/M
30 26 811 Hunter Hanshew Somerset Academy Losee 19:50.9 6:24/M
31 27 490 Christian Scott Lake Mead Christian 19:56.1 6:26/M
32 28 290 Jaylen Flenaugh Del Sol 19:59.2 6:27/M
33 29 676 Haowen Liang SECTA 19:59.6 6:27/M
34 30 635 Michael Sonerholm Pahrump Valley 19:59.9 6:27/M
35 31 235 Jacob Ludwig Cheyenne 20:00.1 6:27/M
36 (< 5) 918 Ryan Chen The Meadows 20:17.8 6:33/M
37 32 483 Andre Childs Lake Mead Christian 20:18.1 6:33/M
38 33 293 Daniel Hernandez Del Sol 20:18.8 6:33/M
39 34 176 Caleb Shamo Boulder City 20:21.1 6:34/M
40 (< 5) 781 Anthony Kopecky Slam Academy 20:33.1 6:38/M
41 (< 5) 920 Jimmy Hood The Meadows 20:35.7 6:38/M
42 35 590 Tyree Steele Mojave 20:42.2 6:41/M
43 36 979 Kade Haviland Virgin Valley 20:44.4 6:41/M
44 37 977 Jacob Colburn Virgin Valley 20:49.8 6:43/M
45 38 633 Brandon Ruud Pahrump Valley 20:51.7 6:44/M
46 (< 5) 278 Evan Alejandro Coral Academy of Science Las Vegas 20:58.4 6:46/M
47 39 170 Noah Calvert Boulder City 21:04.8 6:48/M
48 40 588 Louis Garcia-Rivas Mojave 21:13.1 6:51/M
49 41 503 Eddie Petrich Laughlin 21:17.4 6:52/M
50 42 809 Christopher Ferran Somerset Academy Losee 21:19.4 6:53/M
51 43 980 Jordy SaldaƱa Virgin Valley 21:23.3 6:54/M
52 44 174 Braden Klouse Boulder City 21:26.9 6:55/M
53 45 806 Vacellis Boswell Somerset Academy Losee 21:31.2 6:56/M
54 46 807 Grayson Crostic Somerset Academy Losee 21:35.0 6:58/M
55 47 292 Ricardo Greer Del Sol 21:45.4 7:01/M
56 48 484 Marcus Dolinar Lake Mead Christian 21:49.4 7:02/M
57 49 505 Jason Zenefski Laughlin 21:51.5 7:03/M
58 (< 5) 779 Brandon Corsaro Slam Academy 22:12.5 7:10/M
59 (< 5) 478 Lucas Vandever Indian Springs 22:16.3 7:11/M
60 50 295 Angelo Molina Del Sol 22:23.5 7:13/M
61 (< 5) 921 Garrison Ream The Meadows 22:30.5 7:15/M
62 51 812 Jonathan Laws Somerset Academy Losee 22:37.0 7:18/M
63 52 585 Jadon Davis Mojave 22:39.2 7:18/M
64 53 173 Dawson Goodfellow Boulder City 22:45.5 7:20/M
65 (< 5) 463 Nolan Hairr Green Valley Christian 22:49.9 7:22/M
66 54 982 Brayton Tobler Virgin Valley 22:50.6 7:22/M
67 55 297 Jacob Shelton Del Sol 22:54.0 7:23/M
68 56 296 Tyreice Poullard Del Sol 23:08.9 7:28/M
69 57 501 Wagih Henawi Laughlin 23:16.8 7:30/M
70 (< 5) 475 Alex Golly Indian Springs 23:17.8 7:31/M
71 58 808 Ramon Diaz Somerset Academy Losee 23:18.8 7:31/M
72 (< 5) 284 Kyle Salas Coral Academy of Science Las Vegas 23:50.8 7:41/M
73 (< 5) 464 Collin Killoran Green Valley Christian 24:00.2 7:45/M
74 (< 5) 780 Christian Gonzalez Slam Academy 24:38.3 7:57/M
75 (< 5) 283 Jacob Kusper Coral Academy of Science Las Vegas 25:32.8 8:14/M
76 59 584 Jeremy Crosby Mojave 25:50.4 8:20/M
77 (< 5) 465 Paolo Martinez Green Valley Christian 26:08.7 8:26/M
78 (< 5) 461 Diego Guerra Green Valley Christian 26:08.9 8:26/M
79 (< 5) 477 Alex Seaver Indian Springs 26:22.7 8:30/M
80 60 976 Daniel Aguilar Virgin Valley 27:30.7 8:52/M
81 61 981 Eric Tehuitzil Virgin Valley 27:32.0 8:53/M
82 (< 5) 597 Christian Zuniga Needles 27:32.4 8:53/M
Team Summary Report - Boys
Middle School
Middle School
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Mannion MS 36 2 3 6 10 15 18 19
Top 5 Times: 59:27.5
Average Time: 11:53.5
2 Faith Lutheran MS 75 5 12 13 22 23 30 33
Top 5 Times: 1:03:02.3
Average Time: 12:36.4
3 Thurman White MS 100 7 8 9 34 42 44 46
Top 5 Times: 1:03:50.2
Average Time: 12:46.0
4 Somerset Academy Sky Pointe MS 134 1 24 25 41 43 45 51
Top 5 Times: 1:06:19.7
Average Time: 13:15.9
5 Brown MS 146 4 20 27 29 66
Top 5 Times: 1:13:41.1
Average Time: 14:44.2
6 Bob Miller MS 147 16 21 35 36 39 40 47
Top 5 Times: 1:07:35.2
Average Time: 13:31.0
7 Garrett MS 179 11 14 49 50 55 56 58
Top 5 Times: 1:09:03.3
Average Time: 13:48.6
8 Green Valley Christian MS 199 17 32 38 53 59 60 61
Top 5 Times: 1:10:40.7
Average Time: 14:08.1
9 Needles MS 226 26 37 52 54 57 65
Top 5 Times: 1:12:29.5
Average Time: 14:29.9
10 Leavitt MS 234 28 31 48 63 64
Top 5 Times: 1:15:36.0
Average Time: 15:07.2
Inc. Lake Mead Christian MS 2 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Rosemary Clarke MS 1 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Slam Academy MS 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Laughlin MS 1 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Team Summary Report - Boys
Varsity A Boys
Large School
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Green Valley 40 1 3 4 5 27 36 47
Top 5 Times: 1:25:43.2
Average Time: 17:08.6
2 Arbor View 47 2 7 8 11 19 20 22
Top 5 Times: 1:26:22.5
Average Time: 17:16.5
3 Basic 67 6 10 16 17 18 30 55
Top 5 Times: 1:27:50.9
Average Time: 17:34.2
4 Clark 149 13 24 26 37 49 75 93
Top 5 Times: 1:30:43.8
Average Time: 18:08.7
5 Durango 172 9 34 35 41 53 66 77
Top 5 Times: 1:31:30.9
Average Time: 18:18.1
6 Centennial 189 12 14 23 54 86 97 108
Top 5 Times: 1:32:51.9
Average Time: 18:34.4
7 Faith Lutheran 190 25 28 29 44 64
Top 5 Times: 1:32:23.6
Average Time: 18:28.7
8 Liberty 209 15 32 40 48 74
Top 5 Times: 1:33:04.8
Average Time: 18:36.9
9 Shadow Ridge 250 38 39 56 58 59 61 63
Top 5 Times: 1:34:16.5
Average Time: 18:51.3
10 Desert Oasis 286 42 51 52 70 71 72 88
Top 5 Times: 1:35:57.6
Average Time: 19:11.5
11 Sierra Vista 321 31 45 78 80 87 91 106
Top 5 Times: 1:38:11.2
Average Time: 19:38.2
12 Bonanza 329 21 46 67 94 101 104
Top 5 Times: 1:39:50.9
Average Time: 19:58.2
13 Bishop Gorman 342 57 62 65 76 82 83
Top 5 Times: 1:38:32.8
Average Time: 19:42.5
14 Spring Valley 357 33 60 73 92 99 100
Top 5 Times: 1:40:19.8
Average Time: 20:03.9
15 Canyon Springs 400 43 68 95 96 98 105
Top 5 Times: 1:43:12.7
Average Time: 20:38.5
16 Rancho 406 50 79 85 90 102 103 109
Top 5 Times: 1:43:37.7
Average Time: 20:43.5
17 Legacy 430 69 81 84 89 107
Top 5 Times: 1:45:32.4
Average Time: 21:06.4
Inc. Cimarron-Memorial 3 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Valley 2 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Team Summary Report - Boys
Varsity A Boys
Small School
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 SECTA 61 2 8 9 13 29
Top 5 Times: 1:33:17.0
Average Time: 18:39.4
2 Pahrump Valley 65 1 4 11 24 25 30 38
Top 5 Times: 1:33:48.3
Average Time: 18:45.6
3 Cheyenne 76 7 10 15 21 23 31
Top 5 Times: 1:35:00.4
Average Time: 19:00.0
4 Lake Mead Christian 97 5 16 17 27 32 48
Top 5 Times: 1:36:44.5
Average Time: 19:20.9
5 Boulder City 110 3 12 22 34 39 44 53
Top 5 Times: 1:37:49.0
Average Time: 19:33.8
6 Del Sol 172 14 28 33 47 50 55 56
Top 5 Times: 1:43:38.2
Average Time: 20:43.6
7 Somerset Academy Losee 179 20 26 42 45 46 51 58
Top 5 Times: 1:43:38.2
Average Time: 20:43.6
8 Laughlin 184 18 19 41 49 57
Top 5 Times: 1:44:59.6
Average Time: 20:59.9
9 Mojave 192 6 35 40 52 59
Top 5 Times: 1:48:29.1
Average Time: 21:41.8
10 Virgin Valley 230 36 37 43 54 60 61
Top 5 Times: 1:53:19.1
Average Time: 22:39.8
Inc. Coral Academy of Science Las Vegas 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Green Valley Christian 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Indian Springs 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Needles 1 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Slam Academy 3 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. The Meadows 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. White Pine 1 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Overall Finish List - Girls
Middle School
Middle School
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace
1 1 396 AnnaGrace Bricker Faith Lutheran MS 12:31.7 6:57/M
2 2 117 Kylee Baird Bob Miller MS 13:01.4 7:14/M
3 3 395 Sidney Bihrer Faith Lutheran MS 13:05.1 7:16/M
4 4 400 Elena Mesalic Faith Lutheran MS 13:17.4 7:23/M
5 5 122 Kelly Denninghoff Bob Miller MS 13:18.1 7:23/M
6 6 559 Miriam Dayton Mannion MS 13:35.1 7:33/M
7 7 413 Mary Henderson Garrett MS 13:38.1 7:34/M
8 8 563 Sophie Richards Mannion MS 13:39.6 7:35/M
9 (< 5) 508 Bailey Roberts Leavitt MS 13:46.2 7:39/M
10 9 562 Soleil Fullmer Mannion MS 13:51.6 7:42/M
11 10 839 Ariana Chu Somerset Academy Sky Pointe MS 13:58.1 7:46/M
12 11 415 Sydney Selinger Garrett MS 13:59.8 7:46/M
13 12 403 Kaleigh Shaw Faith Lutheran MS 14:03.3 7:48/M
14 13 123 Avery Farino Bob Miller MS 14:09.3 7:52/M
15 (< 5) 784 Alyne Garcia Slam Academy MS 14:10.7 7:52/M
16 14 922 Alyssa Bello Thurman White MS 14:14.4 7:54/M
17 (< 5) 507 Ashley Roberts Leavitt MS 14:21.0 7:58/M
18 15 129 Laine Ryerson Bob Miller MS 14:23.0 7:59/M
19 16 401 Denida Rahmani Faith Lutheran MS 14:25.1 8:01/M
20 (< 5) 602 Lynsey Frederico Needles MS 14:37.7 8:07/M
21 17 127 Rori Oliveros Bob Miller MS 14:42.4 8:10/M
22 18 853 Robin Trombly Somerset Academy Sky Pointe MS 14:45.8 8:12/M
23 19 564 Meghan Schulz Mannion MS 14:48.7 8:13/M
24 20 398 Georgia Deibert Faith Lutheran MS 14:49.2 8:14/M
25 21 402 Sabrina Richards Faith Lutheran MS 14:52.4 8:16/M
26 22 118 Tia Benjamin Bob Miller MS 14:52.4 8:16/M
27 23 131 Aubrey Stradling Bob Miller MS 14:55.8 8:17/M
28 (> 7) 133 Autumn Viscardo Bob Miller MS 14:57.6 8:18/M
29 24 998 Kennedy Taylor Mannion MS 15:29.0 8:36/M
30 (> 7) 121 Samantha Davidson Bob Miller MS 15:29.5 8:36/M
31 25 565 Laila Solis Mannion MS 15:40.4 8:42/M
32 26 847 Annalyn Jensen Somerset Academy Sky Pointe MS 15:48.4 8:47/M
33 27 850 Catherine Robertson Somerset Academy Sky Pointe MS 15:50.8 8:48/M
34 28 846 Sarah Huffines Somerset Academy Sky Pointe MS 15:51.6 8:48/M
35 29 851 Sarah Shimko Somerset Academy Sky Pointe MS 15:56.0 8:51/M
36 30 418 Callie Torgesen Garrett MS 16:00.0 8:53/M
37 31 923 Isabella Bello Thurman White MS 16:01.9 8:54/M
38 32 926 Cindy Ortega Thurman White MS 16:08.6 8:58/M
39 (> 7) 124 Annalise Farris Bob Miller MS 16:18.9 9:03/M
40 33 842 Amiyah Hightower Somerset Academy Sky Pointe MS 16:21.0 9:05/M
41 34 412 Tylee Folda Garrett MS 16:29.7 9:09/M
42 (> 7) 399 Cate Martino Faith Lutheran MS 16:36.7 9:13/M
43 (> 7) 838 Bailey Bulloch Somerset Academy Sky Pointe MS 16:46.0 9:19/M
44 35 414 Valerie Henderson Garrett MS 16:46.5 9:19/M
45 (< 5) 790 Kimberly Villanueva Slam Academy MS 16:46.7 9:19/M
46 (< 5) 652 Peyton Odegard Rosemary Clarke MS 16:55.8 9:24/M
47 (> 7) 843 Nadia Hill Somerset Academy Sky Pointe MS 17:25.7 9:41/M
48 36 561 Belle Fox Mannion MS 17:34.7 9:46/M
49 (< 5) 789 Brooklynn Martinze Slam Academy MS 17:36.7 9:47/M
50 (< 5) 598 Ashleigh Blackwell Needles MS 17:50.6 9:54/M
51 (> 7) 128 Alicia Robbins Bob Miller MS 18:13.7 10:07/M
52 (< 5) 466 Hailey Hanna Green Valley Christian MS 18:15.6 10:08/M
53 37 927 Shaeleigh Pitcher Thurman White MS 18:28.2 10:16/M
54 38 924 Maile Lum Thurman White MS 18:29.7 10:16/M
55 (> 7) 844 Emily Huffines Somerset Academy Sky Pointe MS 18:34.1 10:19/M
56 (> 7) 852 Ashley Tortomasi Somerset Academy Sky Pointe MS 19:06.9 10:37/M
57 (> 7) 560 MJ DeMille Mannion MS 19:24.5 10:47/M
58 (< 5) 782 Katelyne Bongxay Slam Academy MS 19:24.5 10:47/M
59 (> 7) 119 Lorelei Conte Bob Miller MS 19:33.6 10:52/M
60 (< 5) 179 Jaylee Merrill Brown MS 19:43.6 10:57/M
61 (> 7) 840 Bernice Garcia Somerset Academy Sky Pointe MS 21:29.3 11:56/M
62 (< 5) 178 Carol Letterman Brown MS 22:19.0 12:24/M
63 (> 7) 130 Lindsay Schoemer Bob Miller MS 22:43.1 12:37/M
64 (< 5) 599 Abbry Castillo Needles MS 25:00.7 13:53/M
Overall Finish List - Girls
Varsity A Girls
Large School
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace
1 1 205 Alexis Gourrier Centennial 19:01.4 6:08/M
2 2 204 Delani Dietrich Centennial 19:51.0 6:24/M
3 3 206 Karina Haymore Centennial 20:08.2 6:30/M
4 4 528 Skyler Free Liberty 20:16.1 6:32/M
5 5 429 Amy Amezcua Green Valley 20:22.8 11:19/M
6 6 763 Baileigh Sundin Sierra Vista 20:59.6 6:46/M
7 7 302 Madelyn Doerr Desert Oasis 21:02.0 6:47/M
8 8 214 Julia Weaver Centennial 21:05.6 6:48/M
9 9 5 Adrianna Carlsen Arbor View 21:23.1 6:54/M
10 10 203 Leslie Barba Centennial 21:23.7 6:54/M
11 11 253 Sandybell Avila Clark 21:24.5 6:54/M
12 (< 5) 371 Sadie Oakley Faith Lutheran 21:25.6 6:55/M
13 12 689 Kaycee-Jay Castle Shadow Ridge 21:27.5 6:55/M
14 13 208 Julianne Manning Centennial 21:34.3 6:57/M
15 14 433 Leah Leehey Green Valley 21:45.7 7:01/M
16 15 20 Renata Rodriguez Arbor View 21:48.7 7:02/M
17 16 694 Tiana Jones Shadow Ridge 21:50.2 7:03/M
18 17 14 Rachel Jackson Arbor View 21:50.8 7:03/M
19 18 11 Caitlyn Hoggan Arbor View 21:56.6 7:05/M
20 19 704 Amanda Simpson Shadow Ridge 21:56.7 7:05/M
21 20 210 Kaitlynn Menger Centennial 22:02.6 7:06/M
22 21 22 Danielle Walker Arbor View 22:04.9 7:07/M
23 22 4 Calysta Brown Arbor View 22:05.0 7:07/M
24 23 692 Serena Garcia Shadow Ridge 22:20.5 7:12/M
25 24 242 Lesley Garcia Cimarron-Memorial 22:37.8 7:18/M
26 25 8 Tomi Franco Arbor View 22:46.3 7:21/M
27 (< 5) 49 Madison Kirkendall Basic 23:07.8 7:27/M
28 26 312 Katherine Rojas-BarretDesert Oasis 23:16.0 7:30/M
29 27 314 Annika Usgaard Desert Oasis 23:20.0 7:32/M
30 28 515 Imee Rose Dichoso Legacy 23:23.9 12:59/M
31 29 306 Jillian Kieffer Desert Oasis 23:26.5 7:34/M
32 30 532 Kelea Reed Liberty 23:27.1 7:34/M
33 31 75 Alexis Dunne Bishop Gorman 23:27.2 7:34/M
34 32 700 Claire Richards Shadow Ridge 23:33.2 7:36/M
35 33 241 Isabella Bailey Cimarron-Memorial 23:35.2 7:36/M
36 34 74 Lauren Dennis Bishop Gorman 23:38.5 7:37/M
37 35 81 Abigail Hobson Bishop Gorman 23:43.4 7:39/M
38 36 87 Jacqueline Leon Bishop Gorman 23:44.5 7:39/M
39 37 89 Marisol Miller Bishop Gorman 23:47.1 7:40/M
40 38 313 Ashlyn Stewart Desert Oasis 23:52.8 7:42/M
41 39 77 Madison Ebens Bishop Gorman 24:04.2 7:46/M
42 40 706 Kayana Valdecantos-KanShadow Ridge 24:17.2 7:50/M
43 (< 5) 48 Amber Deubler Basic 24:17.4 7:50/M
44 (< 5) 886 Jiamin Chen Spring Valley 24:18.3 13:30/M
45 41 707 Carina Williams Shadow Ridge 24:21.5 7:51/M
46 42 531 Cheryl Monaco Liberty 24:22.2 7:52/M
47 (< 5) 185 Destiny Diaz Canyon Springs 24:24.8 13:33/M
48 43 436 Olivia Rutkowski Green Valley 24:44.5 7:59/M
49 44 432 Christina Hill Green Valley 24:49.1 8:00/M
50 45 255 Jennifer Moreno Clark 24:49.2 8:00/M
51 46 430 Kira Champelli Green Valley 24:53.0 13:49/M
52 47 517 Rebecca McKenzie Legacy 25:07.5 8:06/M
53 48 254 Marcy Moncravie Clark 25:09.3 8:07/M
54 49 258 Myrka Soriano Clark 25:12.1 8:08/M
55 50 533 Alica Walker Liberty 25:14.1 8:08/M
56 (< 5) 47 Courtney Couey Basic 25:18.2 8:10/M
57 51 518 Jaiden Terasa Legacy 25:19.0 8:10/M
58 52 758 Kassidy Land Sierra Vista 25:25.5 8:12/M
59 53 759 Kennedy Land Sierra Vista 25:26.5 8:12/M
60 54 256 Frances Paningbatan Clark 25:28.1 8:13/M
61 (< 5) 368 Madison Dillard Faith Lutheran 25:28.3 8:13/M
62 55 761 Marain Paet Sierra Vista 25:34.8 8:15/M
63 56 308 Salome Miranda Desert Oasis 25:51.5 8:20/M
64 (< 5) 888 Isabella Iacob Spring Valley 25:52.1 14:22/M
65 57 304 Madi Gould Desert Oasis 25:59.5 8:23/M
66 (< 5) 345 Andrea Santamaria Durango 26:13.2 8:27/M
67 58 245 Carissa Visone Cimarron-Memorial 26:21.5 8:30/M
68 59 753 Colby Cruden Sierra Vista 26:24.7 8:31/M
69 (< 5) 892 Mackenzie O'Mara Spring Valley 26:29.9 8:33/M
70 60 764 Anna Woods Sierra Vista 26:36.0 8:35/M
71 61 240 Ykeya Arroyo Cimarron-Memorial 27:27.5 8:51/M
72 62 755 Audrey Forbes Sierra Vista 27:32.9 8:53/M
73 (< 5) 887 Liya Daniel Spring Valley 27:59.3 15:33/M
74 63 514 Rory Carter Legacy 28:06.8 15:37/M
75 64 259 Jordan Zoine Clark 28:19.1 9:08/M
76 (< 5) 149 Claudia Groenlykke Bonanza 28:47.6 15:59/M
77 65 530 Alyssa Lebron Liberty 29:02.9 9:22/M
78 (< 5) 340 Anny Acosta Durango 29:13.4 9:25/M
79 66 257 Andrea Pineda Clark 29:29.1 9:31/M
80 67 519 Taylor Valentine Legacy 29:29.6 9:31/M
81 (< 5) 344 America Pinedo Durango 29:52.1 9:38/M
82 68 243 Emily Gradwell Cimarron-Memorial 29:52.7 9:38/M
83 (< 5) 341 Tatiana Baes Durango 30:11.6 9:44/M
84 (< 5) 148 Selana Castano-VelascoBonanza 30:27.7 16:55/M
85 69 244 Casandra Sampedro Cimarron-Memorial 30:41.8 9:54/M
86 (< 5) 640 Megan Carlgren Rancho 31:33.2 10:11/M
87 (< 5) 150 Christina Peries Bonanza 32:24.7 18:00/M
88 (< 5) 644 Helen Nigatu Rancho 32:34.8 10:30/M
89 (< 5) 186 Briana Matus Canyon Springs 41:58.3 23:19/M
90 (< 5) 189 Evelyn Vazquez Canyon Springs 42:02.8 23:21/M
91 (< 5) 641 Britanny Corcoran Rancho 43:27.1 14:01/M
92 (< 5) 642 Beatriz Juarez Rancho 45:07.9 14:33/M
93 (< 5) 188 Dianna Solano Canyon Springs 45:31.3 25:17/M
Overall Finish List - Girls
Varsity A Girls
Small School
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace
1 1 660 Diamond Morris SECTA 21:37.6 6:58/M
2 2 666 Eden Tesfay SECTA 21:49.1 7:02/M
3 3 989 Evelyn Corona SECTA 22:30.6 12:30/M
4 4 654 Jaqueline Canas-RodrigSECTA 22:31.7 12:31/M
5 5 975 Viviana Vega ArchuletaVirgin Valley 22:40.3 7:19/M
6 (< 5) 801 Maranda Mcguigan Somerset Academy Losee 22:44.1 12:38/M
7 6 623 Diamond Sonerholm Pahrump Valley 22:46.2 7:21/M
8 7 656 Eri Leong SECTA 22:57.0 12:45/M
9 (< 5) 916 Ashley Lee The Meadows 23:01.2 7:25/M
10 8 621 Grace Plumb Pahrump Valley 23:02.1 7:26/M
11 9 163 Sierra Selinger Boulder City 23:11.3 7:29/M
12 10 659 Arielle Moreno SECTA 23:12.9 7:29/M
13 11 222 Araceli Gascon Cheyenne 23:23.8 7:33/M
14 12 667 Caitlyn Vinluan Baria SECTA 23:25.6 7:33/M
15 13 973 Ana Tehuitzil Virgin Valley 23:27.2 7:34/M
16 14 168 Camille Torgesen Boulder City 23:55.5 7:43/M
17 15 224 Starr Hawkins Cheyenne 24:07.1 7:47/M
18 16 619 Terrena Martin Pahrump Valley 24:09.5 7:47/M
19 17 223 Angela Hammond Cheyenne 24:13.1 7:49/M
20 18 166 Lauren Stewart Boulder City 24:14.8 7:49/M
21 19 622 Alicia Quiroz Pahrump Valley 24:23.8 7:52/M
22 20 972 Julia Ramirez Virgin Valley 24:37.7 7:56/M
23 21 497 Julia Thomas Laughlin 24:38.5 13:41/M
24 22 227 Kayla Mikesell Cheyenne 24:45.8 7:59/M
25 23 230 Sienna Winchester Cheyenne 24:58.9 8:03/M
26 (< 5) 983 Candyce Humphries White Pine 25:09.4 8:07/M
27 24 971 Citlali Orozco Virgin Valley 25:46.1 8:19/M
28 25 970 Elayna Browning Virgin Valley 25:47.3 8:19/M
29 26 974 Tamzen Tobler Virgin Valley 25:53.4 8:21/M
30 (< 5) 285 Lizette Hernandez Del Sol 25:53.8 8:21/M
31 27 618 Katherine Goodman Pahrump Valley 25:56.5 8:22/M
32 (< 5) 583 Elena Salazar Mojave 25:57.2 14:25/M
33 28 161 Brynlee Campbell Boulder City 26:10.6 8:26/M
34 29 617 Ashley Floyd Pahrump Valley 26:17.9 8:29/M
35 30 498 Carissa Wollerton Laughlin 26:25.3 14:41/M
36 31 229 Stephania Venegas Cheyenne 26:31.4 8:33/M
37 (< 5) 276 Ashlee Wallace Coral Academy of Science Las Vegas 26:38.6 8:35/M
38 (< 5) 277 Gretchen Wulfekuhle Coral Academy of Science Las Vegas 26:39.1 8:36/M
39 (< 5) 482 Aaliyahjean Villalba Lake Mead Christian 27:32.8 8:53/M
40 (< 5) 591 Justyce Adamo Needles 28:14.2 9:06/M
41 (< 5) 458 Xiangwen Berry Green Valley Christian 28:19.9 9:08/M
42 32 159 Greta Bassano Boulder City 28:43.2 9:16/M
43 (< 5) 917 Silvia Lorico-rappa The Meadows 28:57.7 9:20/M
44 33 495 Aundriana Magaw Laughlin 29:05.0 16:09/M
45 34 496 Alexandria Miller Laughlin 29:21.3 16:18/M
46 35 494 Mira Chapman Laughlin 29:39.3 16:28/M
47 (< 5) 274 Chloe Lipka Coral Academy of Science Las Vegas 30:03.5 9:42/M
48 (< 5) 803 Dezeree Sinay Somerset Academy Losee 30:44.9 17:04/M
49 (< 5) 802 Princess Norva Somerset Academy Losee 30:45.6 17:05/M
50 36 620 Sarah Mason Pahrump Valley 31:05.4 10:02/M
51 (< 5) 287 Briza Quintero Del Sol 32:19.7 10:25/M
52 (< 5) 481 Samantha Sweeney Lake Mead Christian 32:35.5 10:31/M
53 37 167 Alyssa Tobler Boulder City 34:29.0 11:07/M
54 (< 5) 800 Rhealyn Manning Somerset Academy Losee 36:10.6 20:06/M
55 (< 5) 459 Meadow Eisenstein Green Valley Christian 39:04.5 12:36/M
56 (< 5) 595 Bianca Otero Needles 42:19.5 13:39/M
Team Summary Report - Girls
Middle School
Middle School
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Faith Lutheran MS 36 1 3 4 12 16 20 21
Top 5 Times: 1:07:22.8
Average Time: 13:28.5
2 Bob Miller MS 52 2 5 13 15 17 22 23
Top 5 Times: 1:09:34.5
Average Time: 13:54.9
3 Mannion MS 66 6 8 9 19 24 25 36
Top 5 Times: 1:11:24.1
Average Time: 14:16.8
4 Somerset Academy Sky Pointe MS 109 10 18 26 27 28 29 33
Top 5 Times: 1:16:14.8
Average Time: 15:14.9
5 Garrett MS 117 7 11 30 34 35
Top 5 Times: 1:16:54.4
Average Time: 15:22.8
6 Thurman White MS 152 14 31 32 37 38
Top 5 Times: 1:23:23.0
Average Time: 16:40.6
Inc. Brown MS 2 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Green Valley Christian MS 1 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Leavitt MS 2 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Needles MS 3 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Rosemary Clarke MS 1 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Slam Academy MS 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Team Summary Report - Girls
Varsity A Girls
Large School
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Centennial 24 1 2 3 8 10 13 20
Top 5 Times: 1:41:30.1
Average Time: 20:18.0
2 Arbor View 80 9 15 17 18 21 22 25
Top 5 Times: 1:49:04.3
Average Time: 21:48.8
3 Shadow Ridge 102 12 16 19 23 32 40 41
Top 5 Times: 1:51:08.4
Average Time: 22:13.6
4 Desert Oasis 127 7 26 27 29 38 56 57
Top 5 Times: 1:54:57.5
Average Time: 22:59.5
5 Green Valley 152 5 14 43 44 46
Top 5 Times: 1:56:35.2
Average Time: 23:19.0
6 Bishop Gorman 173 31 34 35 36 37 39
Top 5 Times: 1:58:21.0
Average Time: 23:40.2
7 Liberty 191 4 30 42 50 65
Top 5 Times: 2:02:22.6
Average Time: 24:28.5
8 Clark 207 11 45 48 49 54 64 66
Top 5 Times: 2:02:03.4
Average Time: 24:24.6
9 Sierra Vista 225 6 52 53 55 59 60 62
Top 5 Times: 2:03:51.3
Average Time: 24:46.2
10 Cimarron-Memorial 244 24 33 58 61 68 69
Top 5 Times: 2:09:54.9
Average Time: 25:58.9
11 Legacy 256 28 47 51 63 67
Top 5 Times: 2:11:27.0
Average Time: 26:17.4
Inc. Basic 3 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Bonanza 3 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Canyon Springs 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Durango 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Faith Lutheran 2 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Rancho 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Spring Valley 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Team Summary Report - Girls
Varsity A Girls
Small School
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 SECTA 17 1 2 3 4 7 10 12
Top 5 Times: 1:51:26.2
Average Time: 22:17.2
2 Pahrump Valley 76 6 8 16 19 27 29 36
Top 5 Times: 2:00:18.2
Average Time: 24:03.6
3 Virgin Valley 87 5 13 20 24 25 26
Top 5 Times: 2:02:18.8
Average Time: 24:27.7
4 Cheyenne 88 11 15 17 22 23 31
Top 5 Times: 2:01:28.9
Average Time: 24:17.7
5 Boulder City 101 9 14 18 28 32 37
Top 5 Times: 2:06:15.6
Average Time: 25:15.1
6 Laughlin 153 21 30 33 34 35
Top 5 Times: 2:19:09.5
Average Time: 27:49.9
Inc. Coral Academy of Science Las Vegas 3 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Del Sol 2 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Green Valley Christian 2 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Lake Mead Christian 2 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Mojave 1 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Needles 2 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. Somerset Academy Losee 4 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. The Meadows 2 finishers
Top 5 Times:
Average Time:
Inc. White Pine 1 finishers
Top 5 Times:
Average Time: